Turkey(Değişim)

Şeker otu filizi

Flavour: bal aromalı tatlı
Use: Hamur İşleri, Peynir Ve Kombinasyonlarda, Tatlılar
Culture: biyolojik bitki koruma ve sosyal sorumluluk kültürü
Availability: yıl boyunca
Shelf Life: 7 güne kadar +2, +7 derecede

Get Adobe Flash player

Tat ve kullanım
Honny® Cress (Şeker otu filizi); yenilebilen bir bitki olarak Koppert Cress markasıdır. Şeker otunun adı, tadından gelen bal aromalı ve tatlı lezzetinden gelmektedir. Yoğun tatlı aroması sebebi ile tatlılarda kullanılan mükemmel bir tamamlayıcıdır. Yaprakları ağızda uzunca süre yer tutan temiz ve ferah bir tat bırakır. Özellikle tatlılar ve hamur işlerinde bu kalorisiz madde size sonsuz olanaklar sunmaktadır. Yoğun tatlı aroması ayrıca ekşi ve acı tat kırılımlarını dengelemek içinde kullanılır. Şeker otu filizi (Honny Cress), beyaz kalıp peynir, doğranmış meyve yada süzme yoğurt ile mükemmel bir kombinasyon oluşturur.

Menşei
Şeker otu filizi (Honny Cress) güney amerika kökenli bir bitkidir. Taaki istilacılar gelmeden önceye kadar şeker yerine tatlandırıcı olarak kullanılıyordu. Abd de ve japonya’da şeker için en önemli ve en doğal alternetif üründür.

Bulunabilirlik ve saklama
Şeker otu filizi (Honny Cress) yıl boyunca bulunabilir ve kolayca 7 güne kadar saklabilir. Uygun depolama sıcaklığı 2, 4°C dir. Biz sosyal sorumluluğumuz gereği mutfağınıza ürünü, temiz ve hijyenik koşullarda yetiştirerek kullanıma hazır olarak gönderiyoruz.

More information