Turkey(Değişim)

Fesleğen filizi

Flavour: orijinal fesleğen
Use: domates ve mozzarella, salatalar
Culture: biyolojik bitki koruma ve sosyal sorumluluk kültürü
Availability: yıl boyunca
Shelf Life: 7 güne kadar +12, +16 derecede

Get Adobe Flash player

Tat ve kullanım
Fesleğen filizi (basıl cress), taze ve koyu fesleğen tadındadır. Fesleğen filizi (basıl cress) dana, kuzu yada tavuk ile kullanılabilir. Ayrıca salatalar sebzeler ve sebze yemeklerine mükemmel bir ek tad olarak da kullanılabilir. Fesleğen filizi özel kalitesi sebebi ile tat olarak olağan fesleğenden ayırt edilemez.

Menşei
Fesleğen filizi (basıl cress), neredeyse tüm dünya mutfağında kullanılmaktadır. Fakat birçok kişi italyan mutfağını ve diğer akdeniz ülkeleri mutfağını fesleğen ile özdeşleştirmiştirler. Çok az kişi fesleğenin endonezya ve tayland mutfağında kullanıldığını bilir. Hindistanda ise fesleğen kutlas bir bitki olarak bilinir ve tanrılara adak olarak kullanılır.

Bulunabilirlik ve saklama
Fesleğen filizi (basıl cress), yıl boyunca bulunabilir ve kolayca 7 güne kadar saklabilir. Uygun depolama sıcaklığı 12, 16c dir. Ürünün kalitesnin en iyi şekilde korunması için buz dolabında asla 8c nin altında saklamayınız.biz sosyal sorumluluğumuz gereği mutfağınıza ürünü, temiz ve hijyenik koşullarda yetiştirerek kullanıma hazır olarak gönderiyoruz

More information