Turkey(Değişim)

Roka filizi

Flavour: taze roka –baharatlı nohut
Use: carpaccio, salatalar
Culture: biyolojik bitki koruma ve sosyal sorumluluk kültürü
Availability: yıl boyunca
Shelf Life: 7 güne kadar +2, +7 derecede

Get Adobe Flash player

Tat ve kullanım
Rucola Cress® (Roka filizi) yenilebilen bir bitki olarak koppert cress markasıdır. Koppert cress türkiye’ den tedarik edeceğiniz roka filizi (racula cress) son derece güçlü bir tada sahiptir. Bu kadar güçlü bir lezzetin, böylesine küçük bir yaprakta
bulunması oldukça inanılmazdır. Tadı nohutu anımsatır. Roka filizinin ince yaprakları dekorasyon için uygun olup, salatalar ve patates püresinde de kullanılır. Pişirme durumunda ise makarna sosu, jambon, peynir, krema ve arpacık ile kullnılabilir.
Eğer pişmiş yemeklerde kullanılacaksa, roka filizini en son eklemenizi tavsiye ederiz. Roka filizi makarna sosunda fantastik bir tat ve görünüm sağlar.

Menşei
Roka filizi (Rucola Cress), italyanlar, yunanlılar, portekizliler ve ispanyollar tarafından sıkça kullılan ve bilinen geleneksel bir akdeniz bitkisidir. Ama orta doğu, mısır ve kuzey afrikanın geri kalanını unutmayalım. Bugünlerde uluslar arası üketilen bir bitkidir. Açık sözlü olmak gerekirse, yemeklerde tat belirleyici olarak çok baskın bir karaktere sahiptir. Çiğ de yenebilir, pişirilebilir de. Bizim ürünlerimiz açısından, çiğ olarak tüketilmelerini tavsiye ederiz.

Bulunabilirlik ve saklama
Roka filizi (Rucola Cress), yıl boyunca bulunabilir ve kolayca 7 güne kadar saklabilir. Uygun depolama sıcaklığı 2, 7°C dir. Ürün kalitesini optimum düzeyde tutmak için ise 2, 4°C de saklanmalıdır. Biz sosyal sorumluluğumuz gereği mutfağınıza ürünü, temiz ve hijyenik koşullarda yetiştirerek kullanıma hazır olarak gönderiyoruz.

More information